Home

Vojenský historický ústav Praha

Vojenský historický ústav Praha Ministerstvo obran

  1. Vojenský historický ústav Praha. Je muzejní, vědeckovýzkumné a knihovní zařízení Ministerstva obrany České republiky. Jeho posláním je - ve smyslu platných legislativních norem - soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky především k dějinám českého i československého vojenství a armády
  2. Vojenský historický archiv v Praze pevnostní atd., vojenské doplňovací úřady, zdravotní a justiční služba, vojenské školství atd.), fondy rakouské zeměbrany (ústřední orgány a vyšší velitelství, např. Ministerstvo zemské obrany ve Vídni, zeměbranecká velitelství v Praze a Litoměřicích apod., zeměbranecká.
  3. Vojenský historický ústav Praha (zkráceně VHÚ či VHÚ Praha) je muzejní, vědeckovýzkumné a knihovní zařízení Ministerstva obrany České republiky.Jeho posláním je soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky především k dějinám českého i československého vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat, vědecky je zkoumat.

Vojenský historický archiv VOJENSKÝ ÚSTŘEDNÍ ARCHI

  1. Afghánistán : příručka. Bican proti Hitlerovi : fotbal v Protektorátu Čechy a Morava / Zdeněk Zikmund. Zikmund, Zdeněk, České dějiny. Dílu II. část 4, Karel IV. Za císařskou korunou : 1346-1355 / napsal Josef Šusta. Šusta, Josef, Dějiny a osudy : in memoriam historika Ivo Pejčocha / Jiří Plachý (ed.
  2. Vojenský historický ústav Praha. U Památníku 2, 130 05, Praha 3 museum@army.cz . Ředitelství. Ředitel VHÚ Praha brigádní generál Mgr. Aleš Knížek . Sekretariát ředitele +420 973 204 900 . Objednávky komentovaných prohlídek pro škol
  3. Vojenský historický ústav Praha. 3. 8. 2010. je vojenským zařízením spadajícím pod Ministerstvo obrany ČR. Kromě své vědeckovýzkumné, muzejní a knihovnické činnosti spravuje Armádní muzeum na Žižkově, Letecké muzeum Kbely a Vojenské technické muzeum Lešany. VHÚ rovněž vydává jediné specializované vědecké a.
  4. Vojenský historický ústav Praha. Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku osvobození. Expozice muzea je rozčleněna do pěti základních celků. První se věnuje období 1. světové války, účasti Čechů a Slováků v ní, politickým a vojenským akcím, které vedly ke vzniku.
  5. Domovská stránka. Vojenský ústřední archiv je vojenské zařízení rezortu Ministerstva obrany ČR. Působí na úseku všestranné péče o archiválie a dokumenty, vzniklé z činnosti předchůdců a současných součástí Ministerstva obrany ČR, Armády České republiky i jiných orgánů a organizací státní správy
  6. Vojenský historický ústav Praha. 5,0. Celkový dojem z muzea. Mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou, v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren, se od roku 1996 nachází Vojenské technické muzeum Lešany. Expozici muzea tvoří více než 700 historických tanků, kanónů, motocyklů, obrněných, nákladních a.

Vojenský historický ústav Praha v roce 2019 zpřístupnil dalších 36 rukopisů, pocházejících převážně z 18. století a psaných povětšině německy. Homogenní skupinu tvoří několik pojednání Johanna Andrease von Traitteur k vojenským událostem konce 18. století v Porýní, dále jsou zastoupeny zejména texty k vojenským cvičením, rakouská, saská i pruská. Vojenský technický ústav, s. p. je státní podnik, který byl založen Ministerstvem obrany České republiky dne 1. září 2012. Svou činností udržuje a dále rozvíjí strategické know-how České republiky v oblasti obranného a bezpečnostního výzkumu a vývoje, mj. zbraní, munice, pozemní techniky, bezpilotních průzkumných prostředků, palubního vybavení letadel.

Vojenský historický ústav Praha - Wikipedi

Vojenský letofest vstupuje do svojho finále, poslednou zastávkou sú Piešťany - Vojenské historické múzeum. Nedeľa 22.8.2021- VHM Piešťany 14.00 - otvorenie festivalu - moderátor Peter Šarkan Novák 15.00 - Vojenská hudba OS SR Bratislava - koncert 16.00 - diskusia na tému Čo vlastne robia OS SR, na čo sú (diskusný stan) 16.30 - Zoči voči - koncert 17.40 - diskusia. Vojenský historický ústav Praha, Praha. 7,172 likes · 1,043 talking about this · 96 were here. Vojenský historický ústav Praha - Armádní muzeum Žižkov, Letecké muzeum Kbely, Vojenské technické muzeum.. Vojenský historický ústav Praha je muzejní, vědeckovýzkumné a knihovní zařízení Ministerstva obrany České republiky. Jeho posláním je - ve smyslu platných legislativních norem - soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky především k dějinám českého i československého vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat.

Aktuální ověřené informace: adresa, telefon a e-mail Vojenský historický ústav Praha, Praha, Žižkov. Telefon: 222 541. Vojenský historický ústav Praha. Sundat, očistit, promazat. Nadšenci renovují stíhačku MiG, pak ji vystaví 24. července 2021 Premium. Vojenský historický ústav Praha - Armádní muzeum Žižkov - aktuální program, vstupenky a akce. Podívejte se, co zajmavého se v tomto muzeu/galerii děje..

Portaro - library catalo

Vojenský historický ústav Praha Materiální předpoklady výstavby československého tankového vojska v roce 1945 Pplk. Dr. Pavel MINAŘÍK, CSc.....239 Vojenský ústřední archiv Praha Začlenění tankových jednotek československé armády v zahraničí do mírové organizace československé branné moci a jejich pokračovatelé v. Vojenský historický ústav Praha. O instituci; Ústav dějin lékařství a cizích jazyků, Praha 1. lékařská fakulta UK, Praha. Místo vzniku: Praha. Jazyk: angličtina, čeština. Tématická skupina: Vysoké školy. Hlavička záznamu obsahuje název fondu a tlačítko pro jeho otevření. Vojenský historický ústav Praha. katalog knihovny. Advanced search. Historie a vojenství Praha : Vojenský historický ústav 0018-2583. Edit Update record Copy Attached files Delete authority Delete authority . z {{recordHolding.department | loc}} Documents for downloa

Veteráni války v Zálivu - MagnetPress99

Vojenské historické muzeum (Praha, Česko) See: Military Museum (Praha, Česko) See: Vojenský historický ústav Vojenský technický ústav, s.p. - ředitelství Ředitel státního podniku - Ing. Petr NOVOTNÝ Mladoboleslavská 944197 00 Praha 9, Kbely Tel.: +420 910 105 111Fax: +420 284 817 086E-mail: info@vtusp.czDatová schránka: 7jckvi2 IČ: 24272523DIČ: CZ24272523 Technicko-obchodní ředitelka.. Knihkupectví Krakatit Jungmannova 14 Praha 1 110 00 krakatit@seqoy.cz, tel.: 222 519 838, 731 487 887 Prodávající eviduje v daném pokladním místě tržby v běžném režimu. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku Foto: Vojenský historický ústav Praha. Bývalá jezuitská kolej na Karlově náměstí. Foto: Vojenský historický ústav. Poškozené vodovody přinutily Pražany k návratu k obecním pumpám. Tato byla na Karlově. Foto: Vojenský historický ústav. Vinohradská ulice (tehdy Schwerinova). Snímek byl pořízen asi 20 metrů pod.

Historie Rychlý rozvoj vojenského i civilního letectví po skončení 1. světové války vytvořil potřebu a podmínky pro vznik řady specializovaných institutů, zajišťujících naléhavé potřeby tohoto důležitého odvětví. Ústav leteckého zdravotnictví PRAHA Zdravotní péče pro letce i pro veřejnost Vojenský historický ústav Praha včera a dnes První výstava letošního roku před historickou budovou Generálního štábu Armády České republiky se uskutečnila dne 14. března 2012 a seznamuje s velmi významnou a zajímavou historií této vojenské instituce Vojenský historický ústav Praha 2/2018 - 1/2021 3 roky. Hlavní město Praha, Česká republika Archivářka Národní archiv 7/2013 - 1/2018 4 roky 7 měsíc ů. Hlavní město Praha, Česká republika. Vojenský historický ústav Praha Jeho posláním je - ve smyslu platných legislativních norem - soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky především k dějinám českého i československého vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat, vědecky je zkoumat, zpracovávat a.

Knihovna Vojenského historického ústavu Praha - VH

Vojenský historický ústav Praha Rodinné výlet

Praha Vršovice Odjezd 7.25 8.44 9.44 10.44 Praha Braník Odjezd 7.37 8.57 9.05 9.55 10.55 Krhanice Příjezd 8.42 9.59 10.35 10.58 11.56 ŽENIJNĚ--ZÁCHRANNÝ DEN V LEŠANECH VOJENSKÝ HISTORICKÝ ÚSTAV PRAHA VOJENSKÉTECHNICKÉ MUZEUM LEŠANY U TÝNCE NAD SÁZAVOUU TÝNCE NAD SÁZAVO Vojenský historický ústav získal do sbírky dnes již velmi vzácné vozidlo, které se podílelo na řadě zlomových operací 2. světové války a stalo se doslova symbolem vyloďovacích operací 2. světové války a počátku studené války, říká ředitel Odboru muzeí Vojenského historického ústavu Praha plukovník.

Beranovka - pomník obětem 1Nové číslo Historie a Vojenství: „Bratři ve zbrani“ i

Vojenský historický ústav (Praha, Česká republika

Nálet na Prahu v únoru 1945. Dosud nepublikovaný soubor fotografií z následků náletu na Prahu v únoru 1945 můžete vidět na Novoměstské radnici v Praze. Foto: Ludvík Hradilek. Fotograf Stanislav Maršál vyrazil na postižená místa hned po odvolání leteckého poplachu. Foto: Vojenský historický ústav Praha Finndu hótel nálægt kennileitinu Vojenský historický ústav Praha, Letecké muzeum Kbely, í Tékklandi á netinu. Gott framboð og frábær verð. Bókaðu á netinu og greiddu á hótelinu. Engin bókunargjöld Natáčeno v sobotu 14. 9. 2013. Spoustu zajímavostí o Armádním muzeu Žižkov a vojenském historickém ústavu naleznete na www.vhu.cz .V tomto videu uvidíte tyto.. Mičánek Pexeso: Vojenský historický ústav Praha. Hlavní charakteristiky. Výrobce. Mičánek. Typ. Typ. Mariášové karty jsou klasické karty na prší. Pexeso je hra, kde odhalujete karty se stejnými obrázky, kdo má více stejných obrázků vyhrává. Canastové karty se používají na hru canasta, žolíky,autobus, atd

Armádní muzeum Žižkov - Vojenský historický ústav Praha

Vojenský historický ústav vydal monografii věnovanou diviznímu generálovi Stanislavu Čečkovi 18.12.2017 9:10 Historik Karel Straka z Vojenského historického ústavu Praha je autorem publikace Divizní generál Stanislav Čeček, příliš krátký život na velký úděl Články na Rychnovský deník se štítkem Vojenský historický ústav Praha. Chci zprávy do e-mailu. Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení. Chci předplatné Přihlásit se. LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY TOKIO 2020. Do speciálu > ZMĚNIT REGION.

Česká republika vlastní legendární letoun Douglas DC-3

Vojenský historický ústav Praha pro zájemce o historii z řad žáků a studentů připravil k příležitosti 70. výročí konce 2. světové války pokračování úspěšné interaktivní hry Tajemství vojenského kufříku. Tentokrát se hra zaměřila na působení československých vojáků během 2. světové války Články na Kladenský deník se štítkem Vojenský historický ústav Praha. Články na Kladenský deník se štítkem Vojenský historický ústav Praha. Chci zprávy do e-mailu. Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení. Chci předplatné. doc. PhDr. RNDr. Jan D. Bláha, Ph.D. (Fakulta stavební, ČVUT v Praze) Mgr. Kateřina Bobková‑Valentová, Ph.D. (Historický ústav AV ČR, v. v. i., Praha Vojenský historický ústav Praha. Česká republika. Get directions. See More. You might also like. New Town Hall. Novoměstská radnice. Historic Site. Karlovo nám. 1/23. 8.1 At Prague bar show, pay visit to stand of hand-made unique ginger beer from Czechoslovakia - GINGER MANI Vojenský historický ústav: Ohlédnutí za letošní sezónou v kbelském leteckém muzeu 12.11.2017 11:20 Minulý týden se završila již 49. muzejní sezóna v Leteckém muzeu Kbely, jedné ze stěžejních muzejních institucí Vojenského historického ústavu Praha

Domovská stránka VOJENSKÝ ÚSTŘEDNÍ ARCHI

Články na Litoměřický deník se štítkem Vojenský historický ústav Praha. Články na Litoměřický deník se štítkem Vojenský historický ústav Praha. Chci zprávy do e-mailu. Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení. Chci předplatné. Články na Brněnský deník se štítkem Vojenský historický ústav Praha. Chci zprávy do e-mailu. Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení. Chci předplatné Přihlásit se. EURO 2020. Do speciálu > ZMĚNIT REGION. Zavřít mapu. ZPRÁVY.

Vojenské technické muzeum Lešany - Vojenský historický

Novověké rukopisy Vojenského historického ústavu Praha

Vojenský historický ústav Praha: Pátrejte po svých předcích: zde jsou seznamy padlých, zemřelých, nezvěstných, raněných či zajatých v 1. světové válce. Dnes, díky komunitě o genealogii na Google +, se mi dostal do ruky zajímavý odkaz na informace padlých, zemřelých, nezvěstných, raněných či zajatých v 1. Vojenský historický ústav převzal zrenovované letouny Avia CB-33 (licenční výroba originálního sovětského typu Iljušin Il-10) a L-29 Delfín. Oba stroje patří díky své minulosti mezi unikáty. Vidět budou v muzeu ve Kbelích Vojenský historický turismus. a další skupinky lidí, kteří chtějí strávit dovolenou přesně dle svých představ na vybraných místech a se specifickou vybranou tématikou. Zavedeme účastníky zájezdů do vojenských muzeí, muzeí železné opony, památníků, opevnění, bývalých vojenských území, kdysi tajných vojenskch. Ministerstvo obrany - Vojenský historický ústav Praha. Praha 3-Žižkov - U památníku 1600/2, 130 00. 973 204 900. Ministerstvo obrany - Veslařský klub. Praha 5 - Císařská louka 22, 150 00. 602 328 451. Ministerstvo obrany - Úřad státního odborného dozoru Československá lidová armáda - VOJENSKÁ SLUŽBA. Zde máte možnost prezentovat fotografie ze své vojenské služby či vše ostatní co s tím souvisí. Komentáře k fotografiím nejsou nutné, ale určitě by bylo zajímavé uvést alepsoň rok a místo. Fotografie a další materiály v papírové formě po dohodě rádi naskenujeme a.

K 30.11.2019 vyšel Vojenský geografický obzor č. 2/2019 Publikováno: 3.12.2019 Autor: Peter Ivica Vojenský geografický obzorSborník geografické služby AČR. Vojenský historický ústav připomněl vznik Metropolitní univerzity Praha 31. 3. 2016 Autor: Jan Smetana Zvyšovat zájem civilní veřejnosti o vojenskou historii se dlouhodobě snaží Vojenský historický ústav Praha. Kromě běžných občanů cílí také na akademickou obec, kde spolupracuje mj. s Metropolitní univerzitou Praha a jejím Centrem bezpečnostních studií Čs. vojáci při mobilizaci v září 1938. Foto sbírka VHÚ. V noci z 29. na 30. září 1938 byla podepsána tzv. Mnichovská dohoda, jeden z nejosudovějších dokumentů moderních evroých dějin. Československo po ní muselo postoupit podstatnou část svého území Německu. Dodnes jsou dění tehdejších dnů i celý fenomén mnichovského diktátu vnímány českou.

Jedinečný exemplář získal Vojenský historický ústav do svých sbírek v muzeu v pražských Kbelích. Je jím proslulý sovětský dvoumotorový bombardér Petljakov Pe-2. Pikantní je, že právě tento kousek ležel sestřelený přes 50 let na dně sovětského jezera Vojenský historický ústav zveřejnil krátký snímek Cesta k domovu, natočený v roce 1970. Popisuje mimořádně těžké boje v oblasti Liptovského Mikuláše v únoru až dubnu 1945, přezdívané někdy druhá Dukla

Témata: Národní galerie, Vojenský historický ústav Praha, Národní galerie v Praze, umělecké dílo, Ministerstvo dopravy, Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), Jan Zrzavý, sbírka, umělecké dílo, Milan Knížák, Vojenský historický ústav Praha, Bohuslav Sobotka, Josef Lada, Michal Burian, Ministerstvo práce a sociálních. Vojenský historický ústav Praha Samonabíjecí puška ZK 420-S. 12.03.2017 04:31. Samonabíjecí puška ZK 420-S. Tweet. Zpět The Linked Data Service provides access to commonly found standards and vocabularies promulgated by the Library of Congress. This includes data values and the controlled vocabularies that house them. Datasets available include LCSH, BIBFRAME, LC Name Authorities, LC Classification, MARC codes, PREMIS vocabularies, ISO language codes, and more

58. 870. Které nejdůležitější vojenské útvary byly dislokovány v pražské posádce? (odpovídá Pavel Minařík) V moderním smyslu slova byla stálá vojenská posádka v Praze umístěna v roce 1621 na Vyšehradě z příkazu Albrechta z Valdštejna po potlačení stavovského povstání. Po dlouhou dobu se ale jednalo o části. Vojenský historický ústav Praha. Vojenský ústřední archiv Praha. Vojenská lázeňská a rekreační zařízení (Volareza) Odbor sociálního zabezpečení. Ústřední vojenská nemocnice Praha. Vojenská nemocnice Olomouc. Etická komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu. Ústav pro studium. Vojenský historický ústav Praha. se prezentoval ve vysílání České televize Na obrazovkách České televize se v pořadu Události a komentáře na ČT 24 v pátek 9. února objevil historik VHÚ kapitán Pavel Stehlík, který hovořil o projektu Orální historie týkající se zahraničních misí Armády České republiky > Vojenský historický ústav Praha 08/14/21 Upozorňujeme příznivce vojenské historie, že tradiční Tankový den pořádaný ve Vojenském technickém muzeu Lešany vždy na konci prázdnin se letos vzhledem k epidemické situaci nebude konat

Vojenský technický ústav VTÚ s

Vojenský historický ústav (ČR) nakladatelství, značky. Knihy 37; Edice 1 Rekonstrukce československé agenturní sítě a jejích výsledků z let 1933-1939. Vojenský historický ústav, ale chtěl bych dát příklad i ostatním obdobným institucím. Chci vytvořit čistou a vizuálně zajímavou identitu, přitom rozpočtově přijatelnou, variabilní pro připadné změny a intuitivně údržbovou. Primární výstupy Diplomové práce jsou: - Značka instituce (brand Rodinná hra Pexeso: Vojenský historický ústav Praha. Ilustrační obrázky. Popis. Zahrajte si s dětmi pexeso a procvičte si společně paměť! Vystřihovací pexeso s motivem tanků, raketové techniky, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel a další vojenské techniky. Po vystřižení získáte 32 dvojic kartiček www.nacr.cz: Národní archiv: www.ahmp.cz: Archiv hl.města Prahy: SOkA Praha-západ: Státní okresní archiv Praha-západ—se sídlem v Dobřichovicíc Vojenský historický ústav (VHÚ) dokončil generální opravu bitevního letounu Suchoj Su-25, který v minulosti užívalo české a československé vojenské letectvo. Sovětský dvoumotorový bitevník bude nově vystaven v expozici kbelského leteckého muzea v Praze v nedávno opravených hangárech Staré Aerovky. Celkovou renovaci letounu provedla společnost Česká aviatická

Vojenský historický ústav. Armádní muzeum Žižkov. Letecké muzeum Kbely. Vojenské technické muzeum Lešany Univerzita obrany Brno. Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany Moravská Třebová Vojenský obor při Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy Praha Internetové stránky věnované Československé lidové armádě. Zde máte možnost prezentovat fotografie ze své vojenské služby. Fotografie a další materiály v papírové formě po dohodě rádi naskenujeme a čestně vrátíme

Úvodná stránkaVojenský historický ústav (VHÚ

Letecké muzeum Kbely (Vojenský historický ústav Praha) Tipy na výlet • Rodina s dětmi • Romantika • Vycházka - půldenní venkovní expozice • Fotografie (22) • Foto: markyz63. vstupní část. modrý Phantom. Dakota. ve Staré Aerovce. Nahrát moje fotografie. Vstoupit do fotogalerie (22 fotografií). Letecké muzeum Kbely nechalo zrenovovat jeden ze svých největších exponátů, historický dopravní letoun Avia Av-14 z roku 1958. Práci zajistil Vojenský technický ústav (VTÚ). V pátek to uvedl Andrej Halada z Vojenského historického ústavu (VHÚ). Kompletní renovace trvala devět měsíců, odborníci na letounu pracovali přímo na kbelském letišti

Vojenský historický ústav Praha - Home Faceboo

Vojenský historický ústav's 5 research works with 8 citations and 479 reads, including: Prameny k dějinám třicetileté války : Regesta fondu militare Archivu ministerstva vnitra ČSR v Praze Praha : Magnet-Press, 1952-Praha : Naše vojsko Praha : Historický ústav Armády ČR Praha : Aeromedia Praha : Business Media CZ Témata: vojenské dějiny Česk Toto spojenectví v průběhu 15. až 20. století prošlo jak po formální, tak obsahové stránce obrovským vývojem, jehož výsledkem je poznání, že pro válečný souboj vůlí, představující se jako interakce mezi dvěma nebo více vojenskými silami, jsou zvláště důležité vojenské topografické mapy různých. Po odchodu doc. Šusty v roce 1983, byl jmenován ředitelem Výzkumného ústavu chorob revmatických v Praze (dnešní Revmatologický ústav). Profesorem byl jmenován v roce 1984. V letech 1999-2001 byl ředitelem Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) v Praze ČMOSA, ZO - Vojenský historický ústav ,ČMOSA, ZO - Vojenský historický ústav ,U PAMÁTNÍKU 2 ,Praha 3 ,130 0

Armádní muzeum Žižkov Vojenský historický ústav Praha. Letecké muzeum Kbely Vojenský historický ústav Praha. Vysoká škola uměleckoprůmyslová v. Vojenský zdravotní ústav je odborným zařízením ve struktuře Agentury vojenského zdravotnictví Armády České republiky. Jedná se o specializované zařízení s celoarmádní působností, které plní úkoly spojené s výkonem státní správy v ochraně veřejného zdraví, včetně výkonu státního zdravotního dozoru v ozbrojených silách, v Ministerstvu obrany a v jeho. letecké muzeum-vojenský historický ústav praha si trova mladoboleslavská a praha (197 00) in regione hlavní město praha (česká republika). Il posto è presente nella categoria muzeum dalla guida geodruid praha 2021 Vojenská historie Krkonoš v letech 1918-1945 l 3 z Jaroměře v čele se setníkem (kapitá-nem) Vincencem Dvořákem, a to údajně v síle 200 mužů. Dne 11. prosince 1918 přijel do Hostinného asistenční vojenský oddíl o síle 80 mužů čs. pěšího pluku č. 74 (domácího vojska) z Jičína, který o Historie a vojenství 2/ 1981 (Vojenský historický ústav) Kup teď . 59 Kč . s dopravou 108 Kč . local_offer . Vojenský zeměpisný atlas Kučera, F. a kol. Aukce . 499 Kč . s dopravou 568 Kč . Stará vojenská kniha Srdce Prahy v plamenech 1946 . Aukce . 55 Kč . s dopravou 135 Kč . local_offer . Stará vojenská kniha Květnové.

Vojenský historický ústav Prah

Vojenský historický archiv Vojenský historický archív (Trnava, Slovensko) Vojenský historický archiv (Czech Republic) Militärhistorisches Archi 1998 Akademický kurz VO FTVS UK Praha; 2009 státní rigorózní zkouška UK Praha; 2012-2013 studium MBA - Management, organizace a řízení; 2014 - 2015 Kurz generálního štábu Univerzita obrany Brno Vojenská služba: 1994 - 1998 4. průzkumný prapor rychlého nasazení Pardubic

Vojenský historický ústav Praha (Praha, Žižkov) • Firmy

Krajské vojenské velitelství Pardubice. Krajské vojenské velitelství Plzeň. Krajské vojenské velitelství Praha - pro Středočeský kraj. Krajské vojenské velitelství hl.m. Praha. Krajské vojenské velitelství Ústí nad Labem. Krajské vojenské velitelství Zlín Praha-západ /Jan Eigner, Milan Lička, Antonín Přichystal, †Slavomil Vencl, Karel Žák. ilustrace, fotografie, mapy In: Archeologie ve středních Čechách / Praha : Ústav archeologické památkové péče středních Čech Roč. 24, č. 1 (2020), s. 33-6

Fotogalerie srpen 1968 – Praha — Ústav pro studium